 |
 |
Førstehjelp Dette er kurset for den sentral eller kjørekontor, som ønsker å kvalitetsikre sitt transport tilbud. Kurset er anbefalt av Helse Øst!! Dette er kurset for alle sjåfører, som ønsker å føle seg trygg på at de gjør de riktige handlinger ved førstehjelp. 
Taxiskolen har glede av å tilby et kurs i førstehjelp. Kurset er tilrettelagt for drosje. Taxiskolen har sørget for å kvalitetsikre kurset slik at det holder et faglig godt nivå. Dette har vi fått til i et samarbeid med Helse Øst v/Ullevål Universitetssykehus, Prehospital divisjon.
Kurset har som utgangspunkt, Norsk Grunnkurs i Førstehjelp, utarbeidet av Norsk Førstehjelpsråd. I tillegg har Taxiskolen utvidet kurset med henblikk på de situasjoner sjåfører kan oppleve ved transport til og fra de forskjellige helse institusjoner. Kurset har praktiske og pedagogiske eksempler, som relaterer seg til drosjeyrket.
I samarbeid med AktiMed og Vertikal, tilbyr vi kursholdere, som har god faglig bakgrunn, slik at deltakerene får et godt utbytte av kurset. Kursholdere er sykepleiere og ambulanspersonell med en bred erfaring fra sine yrker.
Av innhold kan vi nevne:
- Introduksjon (praktisk case)
- Emosjonell oppfølging etter hendelser
- Bevisstløshet (praktisk oppgave med frie luftveier/sideleie)
- Livløshet (praktisk oppgave med HLR)
- Fremmedlegeme
- Akutte sykdommer (rollespill)
- Trafikkulykker (først fremme ved et skadested)
- Hverdagslig transport av syke til og fra sykehus
|
 |
 |
 |
Målgruppe: Drosjeeiere og sjåfører
Varighet: 4,5 timer
Pris pr kurs: Kr 450,- pr deltaker med max 16 minimum 12 deltagere
|